Kaczyński: Dywagacje o przedterminowych wyborach są dość teoretyczne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-12-2005, 18:49

PiS szykuje się do wyborów samorządowych w 2006 roku. Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozpoczął objazd regionalnych struktur partii, niebawem wybrani zostaną kandydaci partii na samorządowców.

PiS szykuje się do wyborów samorządowych w 2006 roku. Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozpoczął objazd regionalnych struktur partii, niebawem wybrani zostaną kandydaci partii na samorządowców. 

Prezes PiS poinformował w środę, że ugrupowanie opracowało już plan przygotowań do wyborów samorządowych, który niebawem zacznie być realizowany. Kaczyński powiedział dziennikarzom w Sejmie, że w ciągu najbliższych tygodni, zgodnie z planem, będą typowani kandydaci na samorządowców.

Jak powiedział, objazd lokalnych struktur ugrupowania to "rutynowa działalność szefa partii". "Od kilkunastu lat ciągle jeżdżę, nie ma w tym nic nadzwyczajnego" - wyjaśnił.

Podkreślił, że PiS ma już "rozeznanie miejsc, w których ma największe szanse". Jak ocenił, z tego rozeznania wynika, że jest sporo miast, w których kandydat PiS będzie miał duże szanse na wygranie wyborów prezydenckich. 

Kaczyński pytany, czy w przygotowaniach do wyborów samorządowych PiS uwzględnia także ewentualność przyspieszonych wyborów parlamentarnych odpowiedział, że "dywagacje o przedterminowych wyborach są dość teoretyczne".

Prezes PiS podkreślił, że "konstytucja jest w tej kwestii rygorystyczna; nic nie wskazuje jednak, że budżet nie miałby być uchwalony". Przyznał też, że "gdyby tak było, to musiałoby dojść do wyborów".

Zgodnie z konstytucją, jeżeli parlament nie zdoła uchwalić ustawy budżetowej, prezydent może zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane