Kaczyński: Jesteśmy gotowi uzupełnić "plan stabilizacyjny"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 15:30

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził w czwartek gotowość do uzupełnienia przedstawionego przez jego partię "planu stabilizacyjnego" o niektóre projekty ustaw proponowane przez inne partie, do których skierowano ofertę współpracy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził w czwartek gotowość do uzupełnienia przedstawionego przez jego partię "planu stabilizacyjnego" o niektóre projekty ustaw proponowane przez inne partie, do których skierowano ofertę współpracy.

"Jesteśmy gotowi uzupełnić pakiet, dodać ustawę o banku narodowym, jakieś propozycje socjalne - w miarę możliwości. Co znaczy, że nie jesteśmy gotowi przyjąć postulatów, które na pewno nie będą mogły być zrealizowane" - powiedział prezes PiS.

Dodał, że w pakiecie 11 ustaw, do których przyjęcia PiS chce doprowadzić, raczej nie ma punktów, z których ugrupowanie te gotowe jest ustąpić.

W czwartek swe warunki przyjęcia "planu stabilizacyjnego" przedstawiły LPR i Samoobrona.

Liga domaga się przyjęcia m.in. ustawy senioralnej, która zakłada wypłacanie od 2007 roku, dodatku dla 2 mln najuboższych emerytów i rencistów. W przyszłym roku byłoby to 500 zł na osobę. 

Samoobrona chce dołączyć do umowy programowej projekty ustaw: o systemie powszechnych zasiłków dla bezrobotnych, o paliwie rolniczym, o wielkoprzemysłowych obiektach handlowych oraz nowelizację ustawy o NBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane