„Kaczyński musiałby być Harrym Potterem”

MAG
opublikowano: 27-10-2015, 11:09

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, boi się , że populizm weźmie górę. Jeśli Polska zacznie drukować pieniądze, będziemy mieć drugą Grecję – uważa były przedsiębiorca.

Oczekuję, że PiS nie będzie przeszkadzać. Gospodarka sama sobie poradzi, o ile politycy nie będą w nią ingerować. Jestem liberałem, PiS to socjaliści. Obiecali gruszki na wierzbie i Jarosław Kaczyński musiałby być Harrym Potterem, żeby zrealizować przedwyborcze obietnice. Mam nadzieję, że teraz powie, że to się nie uda i ja mu to wybaczam.

To przerażające, że ktoś chce ingerować w gospodarkę płacą minimalną. Jej wzrost powinien następować wraz ze wzrostem wydajności, w przeciwnym razie będzie to równia pochyła. Niestety, spodziewam się zmniejszenia napływu inwestycji zagranicznych. Jeśli się ciągle wykrzykuje, że najważniejsi są polscy przedsiębiorcy, a zagraniczni mniej, to część inwestorów, obawiając się „orbanizacji” Polski, może wstrzymać projekty. Boję się, że populizm weźmie górę. Nikt się  nie przejmuje, co będzie za 5 lat. Jeśli Polska zacznie drukować pieniądze, będziemy mieć drugą Grecję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu