Kaczyński: Nie rozmawiałem z Tuskiem o podatkach

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 25-08-2005, 09:11

Lech Kaczyński oświadczył, że nie rozmawiał z Donaldem Tuskiem na temat polityki podatkowej przyszłego rządu Paltformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat PiS na prezydenta przyznał jednak w Sygnałach Dnia, że we wtorek odbył długą rozmowę z szefem Platformy i jej kandydatem na prezydenta.

Lech Kaczyński oświadczył, że nie rozmawiał z Donaldem Tuskiem na temat polityki podatkowej przyszłego rządu Paltformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat PiS na prezydenta przyznał jednak w Sygnałach Dnia, że we wtorek odbył długą rozmowę z szefem Platformy i jej kandydatem na prezydenta.

Gość Jedynki uważa, że wczoraj w Sygnałach Tusk nie powiedział, iż uzgadniał z nim politykę podatkową wspólnego rządu. Kaczyński jest przeciwny temu, by taki rząd realizował program gospodarczy tej partii, która będzie miała więcej posłów. Według Kaczyńskiego, rząd musi realizować politykę kompromisu. Gość Jedynki jest też przeciwny podatkom liniowym. Tymczasem we wczorajszych Sygnałach Tusk oświadczył, że dla niego jest oczywiste, iż nowy rząd będzie realizował program gospodarczy tej partii, która będzie miała więcej posłów. Jeśli będzie to Platforma, to - na przykład - będziemy mieli podatek liniowy, jeśli PiS, nieco bardziej skomplikowany system podatkowy - mówił Tusk. Dał do zrozumienia, że ta kwestia też była poruszana w rozmowie z Kaczyńskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaczyński: Nie rozmawiałem z Tuskiem o podatkach