Kaczyński odtworzył z tabletu wystąpienie Glińskiego

PAP
opublikowano: 07-03-2013, 13:43

Ten rząd rządzi bardzo źle, a złe lub bardzo złe rządy trzeba odwoływać - oświadczył w czwartek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po krótkim wstępie prezes PiS uruchomił tablet, z którego odtworzne zostało jest wystąpienie kandydata PiS na premiera prof. Piotra Glińskiego.

Sejm zajmuje się wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu z kandydaturą Glińskiego na premiera.

Zanim prezes PiS odtworzył wystapienie Glińskiego z czwartkowej przedpołudniowej konferencji prasowej, przedstawił trzy powody, dla których należy odwołać rząd. Pierwszy powód, jak mówił, to fakt, że rząd rządzi bardzo źle, a złe lub bardzo złe rządy trzeba odwoływać. "Mamy dziś trudną sytuację w Polsce i wokół Polski w związku z tym to odwołanie staje się niezbędne" - powiedział Kaczyński.

Drugi powód - zaznaczył - to fakt, że rząd jest niezdolny do samonaprawy, a nawet najgorsi ministrowie nie są odwoływani. Powód trzeci - wyliczał - to fakt, że jest alternatywa personalna w postaci prof. Piotra Glińskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane