Kadrowa pustka w Ministerstwie Finansów

  • PAP
opublikowano: 09-03-2020, 06:43

Po ubiegłorocznej fali odwołań dyrektorów kluczowych departamentów do opuszczenia Ministerstwa Finansów szykują się wiceministrowie, zapowiada w poniedziałkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna" w artykule "Kadrowa pustka w Ministerstwie Finansów".

"Z ustaleń DGP wynika, że w najbliższych tygodniach odejdzie Leszek Skiba, który trafił do MF tuż po wyborach w 2015 r." - podaje gazeta,

"Kolejną osobą, która od dłuższego czasu chce się pożegnać z resortem, jest Tomasz Robaczyński. Odpowiada on za budżet państwa" - czytamy.

Według informatorów DGP niewykluczona jest też zmiana w Krajowej Administracji Skarbowej. "Na razie na emeryturę poszedł szef skarbówki generał Piotr Walczak i zastąpiła go Magdalena Rzeczkowska, dyrektor departamentu ceł. Odejść może też wiceszef KAS Tomasz Słaboszowski" - podkreśla gazeta.

"DGP" przypomina, że w ciągu ostatniego roku MF miało aż pięciu szefów, a po wyborach rozważano sprowadzenie jego roli do księgowego zarządzania budżetem, a kreowanie polityki fiskalnej planowano przenieść do Ministerstwa Rozwoju i kancelarii premiera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane