Czytasz dzięki

Kadry: Michał Rumiński stanął na czele ABC Daty

MK
opublikowano: 07-09-2011, 00:00

Michał Rumiński zastąpił Marka Sadowskiego na stanowisku prezesa spółki ABC Data, dystrybutora sprzętu i oprogramowania IT. Od lutego 2008 r. był członkiem zarządu tej firmy odpowiedzialnym za strategię rozwoju i transakcje akwizycyjne. Od 2007 r. w ramach współpracy z Funduszem Inwestycyjnym MCI Euroventures pełni funkcję partnera inwestycyjnego, prezesa spółki Cleantech Venture Partners, członka rady nadzorczej Grupy Lotos i Grupy Lew.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ma też tytuł MBA na University of Chicago Booth School of Business w USA.

Marek Sadowski, który zrezygnował z prezesury — jak mówi — z powodów osobistych, przechodzi do rady nadzorczej. Wojciech Łastowiecki pozostaje członkiem zarządu ds. sprzedaży. Do zarządu weszli też: Tomasz Zatorski (odpowiada za finanse) i Dobrosław Wereszko (rozwój sprzedaży produktów wysokomarżowych).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane