Kaim: Luksusowe apartamenty w  cenie

opublikowano: 07-02-2018, 17:10

Rynek apartamentów premium w Polsce wzrośnie w tym roku o 8 procent - wynika z raportu firmy EY przygotowanego dla Tacit Investment. Z najnowszych, wstępnych danych wynika, że w 2017 roku sprzedano w Polsce prawie 200 apartamentów premium, to 59 procent więcej niż przed rokiem.

2017 rok był bardzo dobry dla nieruchomości rynku premium. W całej Polsce sprzedało się blisko 200 takich apartamentów, nieruchomości. Definiujemy je jako nieruchomości, których cena za metr kwadratowy przekracza 20 tysięcy złotych. Natomiast w Warszawie tych transakcji było ponad 130, co mówi o tym, że Warszawa zdecydowanie dominuje cały ten rynek w Polsce - mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment.

Co zdecydowało o tym, że ubiegły rok był tak dobry dla rynku nieruchomości premium w Polsce?

Decyduje o tym podaż, czyli dostępny produkt, którego po prostu na tym rynku jest coraz więcej. Może to jest tak, że inwestorzy trochę odważniej inwestują w ten produkt i proponują go klientom, ale z pewnością tez jest tak, że liczb klientów zainteresowanych tego typu produktem wzrasta. Zakup nieruchomości wydaje się być bardzo dobrą alternatywą inwestycyjną w porównaniu do giełdy czy lokat bankowych - dodaje Kaim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy