Kalejdoskop Pulsu – 10 lutego 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 10-02-2006, 07:18

Jerzy Polaczek, minister transportu i budownictwa, zapewnia, że w ciągu tygodnia pod obrady rządu trafi „Strategia dla transportu kolejowego do 2009 r.” „Puls Biznesu” dotarł do tego programu. Resort chce natychmiast zająć się ratowaniem sytuacji grupy PKP.

Jerzy Polaczek, minister transportu i budownictwa, zapewnia, że w ciągu tygodnia pod obrady rządu trafi „Strategia dla transportu kolejowego do 2009 r.” „Puls Biznesu” dotarł do tego programu. Resort chce natychmiast zająć się ratowaniem sytuacji grupy PKP. Autorzy programu szacują, że jej zadłużenie sięga 6 mld zł i jest pewne, że kondycja firmy nie pozwoli na spłatę pełnej raty długu przypadającej na ten rok. Tylko w spółce PKP Przewozy Regionalne jest to kwota kilkuset milionów złotych. O sprawie pisze w piątkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Eurozet ma w swoim portfolio ogólnopolskie Radio Zet i młodzieżową, ponadregionalną Radiostację. Chce włączyć do grupy przynajmniej część z 44 stacji lokalnych, z którymi już współpracuje, sprzedając ich czas reklamowy. Właściciel Radia Zet może zainwestować nawet 40 mln zł w zakup lokalnych stacji. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane