Czytasz dzięki

Kalejdoskop Pulsu - 26 sierpnia 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 26-08-2005, 06:38

Szykujące się do przeprowadzenia publicznej oferty sprzedaży akcji i wejścia na warszawką giełdę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie zamierza dzielić się z konkurencją. Wręcz przeciwnie. Spółka znalazła sposób na zagwarantowanie sobie dominującej pozycji i trzymanie w szachu Gaz Systemu, który miał kruszyć jego monopol.

Szykujące się do przeprowadzenia publicznej oferty sprzedaży akcji i wejścia na warszawką giełdę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie zamierza dzielić się z konkurencją. Wręcz przeciwnie. Spółka znalazła sposób na zagwarantowanie sobie dominującej pozycji i trzymanie w szachu Gaz Systemu, który miał kruszyć jego monopol. O szczegółach batalii o utrzymanie kontroli nad lukratywnym rynkiem pisze w piątkowym wydaniu „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Gospodarkę ocalić może tylko zastrzyk gotówki, a Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony wie, komu ją zabrać i skąd pożyczyć. O tym jakie plany ma kontrowersyjny polityk można przeczytać w wywiadzie jaki udzielił Pulsowi Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane