Kalejdoskop Pulsu – 28 grudnia 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 28-12-2006, 08:13

W tym roku znów opłacało się grać w nazwiska. Portfele złożone z akcji największych inwestorów z GPW dały zwrot wyższy niż WIG. W noworocznej ankiecie „PB”, która została opublikowana w styczniu tego roku, analitycy zalecali inwestowanie w akcje spółek z portfeli indywidualnych inwestorów o najbardziej znanych nazwiskach.

W tym roku znów opłacało się grać w nazwiska. Portfele złożone z akcji największych inwestorów z GPW dały zwrot wyższy niż WIG. W noworocznej ankiecie „PB”, która została opublikowana w styczniu tego roku, analitycy zalecali inwestowanie w akcje spółek z portfeli indywidualnych inwestorów o najbardziej znanych nazwiskach. Najsłabszy indeks, obrazujący zachowanie spółek z portfela Zbigniewa Jakubasa, zyskał w tym roku 77 proc. Najlepszy, Romana Karkosika (podobnie jak przed rokiem), wzrósł aż o 251 proc. Najbardziej stabilny portfel z akcji spółek, w których znaczące pakiety ma Michał Sołowow, poszedł w górę o 123 proc. Najszerszy, Ryszarda Krauzego, przyniósł 135 proc. zysku. Dla porównania — WIG od początku roku zyskał ponad 40 proc. Więcej w czwartkowym wydaniu „Pulsu Biznesu” oraz TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kalejdoskop Pulsu – 28 grudnia 2006