Kalejdoskop Pulsu – 4 stycznia 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 04-01-2006, 08:22

Gazowy konflikt między Rosją a Ukrainą znów przypomniał Polsce o jej zależności od dostaw surowców energetycznych z Rosji. O dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia Polski w gaz mówi się dużo i od dawna. Ale ani rząd AWS, ani rządy SLD nie zdołały przekuć słów w rzeczywistość. Pomysłów na dywersyfikację dostaw jest wiele.

Gazowy konflikt między Rosją a Ukrainą znów przypomniał Polsce o jej zależności od dostaw surowców energetycznych z Rosji. O dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia Polski w gaz mówi się dużo i od dawna. Ale ani rząd AWS, ani rządy SLD nie zdołały przekuć słów w rzeczywistość. Pomysłów na dywersyfikację dostaw jest wiele. Problem polega na tym, że autorzy różnych koncepcji blokują się wzajemnie i w efekcie nie dzieje się nic. Obecny rząd jednak postanowił: powstanie terminal LNG. Eksperci są zdania, że na razie można korzystać z niemieckiego. Więcej w środowym „Pulsie Biznesu” oraz tutaj.

Ankietowani przez „PB” analitycy nie spodziewają się w styczniu dużych zmian kursu złotego. Siła krajowej waluty nadal nie będzie w smak eksporterom, ale jak podkreślają przedsiębiorcy — od mocnego złotego gorszy jest złoty szybko się umacniający. A na to — przynajmniej zdaniem ekonomistów — w tym miesiącu się nie zanosi. Według uśrednionej prognozy, ostatniego dnia stycznia za euro trzeba będzie zapłacić 3,86 zł, za dolara 3,24 zł, a za franka szwajcarskiego 2,49 zł. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane