Kalejdoskop Pulsu – 7 czerwca 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 07-06-2006, 08:10

Cezary Stypułkowski, były prezes PZU, długo nie będzie bezrobotny. Dostał już propozycję pracy dla belgijskiej grupy KBC. Kojarzony z lewicą Stypułkowski stracił posadę w ubiegły piątek, dzień przed kongresem rządzącego PiS. Szefa PZU powołuje i odwołuje minister skarbu. Może to zrobić w każdej chwili.

Cezary Stypułkowski, były prezes PZU, długo nie będzie bezrobotny. Dostał już propozycję pracy dla belgijskiej grupy KBC. Kojarzony z lewicą Stypułkowski stracił posadę w ubiegły piątek, dzień przed kongresem rządzącego PiS. Szefa PZU powołuje i odwołuje minister skarbu. Może to zrobić w każdej chwili. Z drugiej strony, jak wynika z przepisów ustawy kominowej, prezes PZU nie ma zakazu konkurencji pracy w instytucjach finansowych. Może więc już szukać nowej pracy, przebierając w ofertach. O sprawie pisze w środowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Japoński koncern Bridgestone zlokalizuje w Stargardzie Szczecińskim fabrykę opon za 200 mln EUR. . Produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2009 r. Moce produkcyjne przewidziane są na 5 tys. opon dziennie. Czy to początek japońskiej fali? Więcej w dzisiejszym „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane