Kalejdoskop Pulsu – 9 marca 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 09-03-2006, 08:17

Wczorajsze posiedzenie KNB obfitowało w emocje i dyskusje. Zabrakło tylko końcowego werdyktu w sprawie Banku BPH. Gra się toczy o dużą stawkę. Jeśli Unicredito dostanie zielone światło, zrobi wielki krok ku fuzji Banku BPH z Pekao. Takie połączenie wykreowałoby nowego lidera na rynku bankowości.

Wczorajsze posiedzenie KNB obfitowało w emocje i dyskusje. Zabrakło tylko końcowego werdyktu w sprawie Banku BPH. Gra się toczy o dużą stawkę. Jeśli Unicredito dostanie zielone światło, zrobi wielki krok ku fuzji Banku BPH z Pekao. Takie połączenie wykreowałoby nowego lidera na rynku bankowości. Nie trzeba dodawać, że byłoby też bardzo źle widziane przez obecny rząd oraz Prawo i Sprawiedliwość. O kulisach środowej konfrontacji stron w Komisji Nadzoru Bankowego pisze dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Stocznia Gdynia od początku lutego stara się pozyskać kapitał na inwestycje i restrukturyzację finansową. Skarb państwa ani myśli zgodzić się na dokapitalizowanie firmy. Wczoraj odbyła się trzecia, zgodnie z prawem ostatnia, część walnego, które rozpoczęło się w lutym i miało zdecydować o podwyższeniu kapitału spółki. Na wniosek przedstawiciela resortu skarbu oraz państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu i Korporacji Polskie Stocznie, walne postanowiło nie głosować tej uchwały. Jednocześnie skarb zobowiązał zarząd do niezwłocznego przygotowania nowego walnego, które „przedstawi tryb i warunki dokapitalizowania stoczni”. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane