Kalendarium na piątek, 30 sierpnia

DI, PAP
opublikowano: 29-08-2013, 22:06

GPW
HANDLOWY - Dzień wypłaty dywidendy 5,79 zł na akcję.   
HANDLOWY - Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2013 roku.   
BORYSZEW - Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2013 roku.   
DEBICA    - Dzień ustalenia prawa do dywidendy 3,38 zł na akcję.   
KGHM    - Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2013 roku.   
MEXPOLSKA - Dzień ustalenia prawa poboru akcji serii E spółki.
OTLOG-PDA - Wprowadzenie do obrotu akcji zwykłych na okaziciela serii A (1.277.660 akcji) i B (150.000 akcji) spółki. Zadania animatora rynku dla akcji spółki przejmuje NWAI DM SA.   
SYNTHOS - Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2013 roku.

DANE MAKRO
08:00 Niemcy - Sprzedaż detaliczna
08:00 Wlk. Brytania - Indeks cen nieruchomości - Nationwide
10:00 Polska - Produkt Krajowy Brutto
10:00 Włochy - Stopa bezrobocia
11:00 Strefa Euro - Stopa bezrobocia
11:00 Strefa Euro - Inflacja HICP
11:00 Włochy -  Inflacja konsumencka
11:00 Strefa Euro - Koniunktura gospodarcza
14:30 USA - Dochody i wydatki Amerykanów
15:45 USA - Indeks Chicago PMI
15:55 USA - Indeks Uniwersytetu Michigan

POLSKA
Warszawa
07:30 Posiedzenie sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
08:00 Posiedzenie sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
10:00 Konferencja prasowa GUS
10:30 Posiedzenie sejmowej Komisji Finansów Publicznych
11:00 Wspólne posiedzenie sejmowych Komisji: Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
11:00 Inauguracja powołanej przez Pracodawców RP działalności Platformy Przemysłu Obronnego oraz seminarium "Rola przemysłu obronnego w rozwoju społeczności lokalnych", z udziałem wicepremiera Janusza Piechocińskiego

Sandomierz
10:00 Konferencja pn. "Potencjał gospodarczy sektora przetwórstwa owocowo-warzywnego Ziemi Sandomierskiej" organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, z udziałem m.in. ministra rolnictwa Stanisława Kalemby


ŚWIAT
DAMASZEK, WASZYNGTON, LONDYN, PARYŻ, MOSKWA - Rozwój wydarzeń w i wokół Syrii w związku z doniesieniami o użyciu 21 sierpnia broni chemicznej przez reżim Baszara el-Asada i śmierci setek osób. Inspektorzy ONZ mają zakończyć prace na miejsce ataku z użyciem gazu bojowego na przedmieściach syryjskiej stolicy. Ich wyjazd z Syrii oczekiwany jest w sobotę rano, po czym ma być złożony raport na ręce sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna.
Przedstawiciele władz USA, W. Brytanii i Francji wciąż rozważają konieczność przeprowadzenia akcji militarnej przeciwko Syrii, choć pojawiły się też wątpliwości. Prezydent Barack Obama oświadczył w wywiadzie dla telewizji PBS, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie reakcji USA na wydarzenia w Syrii. Dodał, że celem ewentualnej ograniczonej operacji byłoby zapewnienie, że broń chemiczna nie zostanie użyta przeciwko USA.
Anonimowi przedstawiciele służb specjalnych USA twierdzą, że informacje wywiadu łączące Asada i jego najbliższych współpracowników z atakiem chemicznym nie są pewne. Nie wiadomo bowiem, kto kontroluje niektóre z syryjskich składów broni chemicznej.
Brytyjski premier David Cameron powiedział w Izbie Gmin, że udział jego kraju w akcji wojskowej przeciwko reżimowi Asada będzie "nie do pomyślenia", jeśli zaistnieje "przeważająca opozycja" w Radzie Bezpieczeństwa ONZ; stali członkowie RB ONZ Rosja i Chiny kategorycznie sprzeciwiają się takiej operacji.
WASZYNGTON - Prezydent USA Barack Obama spotyka się w Białym Domu z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii: Dalią Grybauskaite, Andrisem Berzinszem i Toomasem Hendrikiem Ilvesem. Głównym tematem rozmów ma być współpraca Stanów Zjednoczonych z tymi krajami nadbałtyckimi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy