Kalendarium, piątek 13 grudnia

DI
opublikowano: 12-12-2013, 21:17

MAKRO
05:30    Japonia – Produkcja przemysłowa w październiku
09:15    Szwajcaria – Inflacja PPI w listopadzie
14:00    Polska – Inflacja CPI w listopadzie
14:00    Polska – Bilans obrotów bieżących, finansowych i kapitałowych w październiku
14:00    Polska – Podaż pieniądza M3 w listopadzie
14:30    USA – Inflacja PPI w listopadzie

GIEŁDA
Capital Park – Debiut praw do akcji spółki na rynku głównym GPW

KRAJ
Warszawa
- Zakończenie 56. posiedzenia Sejmu
10:00 Debata pt. "Budżet UE 2014-2020 - dobry dla Polski, zły dla Europy?", organizowana przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego (BIPE, Jasna 14/16a)
10:00 Konferencja prasowa SLD ws. Raportu NIK nt. stanu polskich kolei (Sejm, s.101)
10:30 Konferencja prasowa Solidarnej Polski pt. "Apel do prezydenta Bronisława Komorowskiego o zawetowanie ustawy w sprawie OFE" (Sejm, s. 101)
11:00 Konferencja "Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2013", organizowana przez IBnGR i Fundację Konrada Adenauera (Fundacja Konrada Adenauera, J. Dąbrowskiego 56)
12:00 57. posiedzenie Sejmu (Sejm)
13:00 Konferencja prasowa "Gaz łupkowy: impas czy rezygnacja?", organizowana m.in. przez Klub Ronina oraz SDP (Dom Dziennikarza, Foksal 3/5)


ŚWIAT
KIJÓW - Rozwój sytuacji na Ukrainie, gdzie demonstracje zwolenników integracji europejskiej, żądających zmiany władz, wkraczają w czwarty tydzień. Opozycja nasila presję na rząd, wzywając na niedzielę do kolejnej wielkiej manifestacji w Kijowie. Demonstranci chcą pozostać na Majdanie Niepodległości jeszcze co najmniej sześć dni; oskarżają prezydenta Wiktora Janukowycza, że chce "sprzedać" kraj, podpisując 17 grudnia w Moskwie dokumenty, zbliżające Ukrainę do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu, choć składający wizytę w Brukseli wicepremier Serhij Arbuzow zapewnił, że Ukraina podpisze wkrótce umowę stowarzyszeniową z UE, biorąc pod uwagę strategiczny interes narodowy.
BRUKSELA - O godz. 10 spotkanie ministrów środowiska państw UE z udziałem ministra środowiska Macieja Grabowskiego i wiceministra środowiska Marcina Korolca. Ministrowie mają omówić m.in. emisje CO2 w lotnictwie i rezultaty konferencji klimatycznej ONZ w Warszawie.
BERLIN - W niemieckiej SPD zakończy się o północy z czwartku na piątek plebiscyt w sprawie utworzenia z partiami chadeckimi CDU i CSU koalicyjnego rządu pod kierownictwem kanclerz Angeli Merkel. Wieczorem w Berlinie rozpocznie się liczenie głosów, które ma potrwać do popołudnia w sobotę. Jeżeli socjaldemokraci zaakceptują współpracę z dotychczasowym przeciwnikiem - chadekami, to w niedzielę koalicjanci ujawnią podział stanowisk w nowym rządzie Merkel, a we wtorek Bundestag wybierze szefową CDU po raz trzeci na kanclerza.
WIEDEŃ - Eksperci grupy 5+1 (stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy) oraz MAEA piąty dzień rozmawiają z przedstawicielami Iranu na temat realizacji listopadowego porozumienia z Genewy. Iran zgodził się zamrozić na sześć miesięcy większość swego programu nuklearnego w zamian za złagodzenie międzynarodowych sankcji gospodarczych, podczas gdy prowadzone będą negocjacje w sprawie trwałego porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane