Czytasz dzięki

Kalendarium, poniedziałek 5 marca

DI, PAP
opublikowano: 04-03-2012, 22:00

Najważniejsze wydarzenia na rynkach, giełdach, w gospodarce i polityce.

MAKRO
1:15 Japonia - Indeks PMI usług   
9:15 Szwajcaria - Sprzedaż detaliczna
9:45 Włochy - Indeks PMI usług   
9:50 Francja - Indeks PMI usług   
9:55 Niemcy - Indeks PMI usług   
10:00 Euroland - Indeks PMI usług   
10:00 Włochy - Inflacja PPI
10:30 Wielka Brytania - Indeks PMI usług   
10:30 Euroland - Indeks Sentix
11:00 Euroland - Sprzedaż detaliczna
16:00 USA - Indeks ISM dla branż poza przemysłowych

GIEŁDA
BRE    (GPW) - Wprowadzenie do obrotu 2.000 akcji zwykłych na okaziciela serii E spółki
ENEA    (GPW) - Wprowadzenie do obrotu 30.981.380 akcji zwykłych na okaziciela serii B spółki

KRAJ
Warszawa
09:00 Kongres Wolności w Internecie, organizowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
10:00 Spotkanie parlamentarzystów PSL oraz ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza z Forum Liderek Organizacji Pozarządowych w sprawie konsultacji społecznych dotyczących reformy emerytalnej
11:00 Konferencja prasowa "Zagrożenie korupcją w Polsce – raport z monitoringu Instytutu Spraw Publicznych i Transparency International"
11:00 Konferencja prasowa Ernst & Young, na której eksperci Grupy Rynków Finansowych Ernst & Young przedstawią wyniki Światowego Badania Konsumentów Usług Ubezpieczeniowych
11:00 Konferencja pt. "Kurs na innowacje, czyli jak wyprowadzić Polskę z rozwojowego dryfu? - opinie przedsiębiorców"
13:00 Konferencja prasowa pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz na temat różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce
15:00 Spotkanie na temat działań na rzecz poprawy sytuacji mieszkaniowej w Polsce, organizowane przez Kongres Budownictwa
16:00 Konferencja nt. "Postępowania dyscyplinarne w wolnych zawodach prawniczych - model ustrojowy i praktyka", organizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka
Katowice
11:00 I Forum Kobiet Ziemi Śląskiej, którego celem jest pobudzenie przedsiębiorczości
Kraków
15:00 Konferencja prasowa ruchu Nie dla ACTA Kraków
Łódź
12:00 Konferencja prasowa posła Dariusza Jońskiego nt. "Dlaczego ministerstwo transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz PKP zabrały województwu łódzkiemu pociągi PESA, które zakupione zostały do obsługiwania trasy Łódź - Warszawa?"
Olsztyn
11:00 Konferencja nt. przekazywania 1 proc podatku olsztyńskim organizacjom społecznym
Prószków
09:40 Spotkanie z mediami przed konferencją na temat kierunków rozwoju kraju i regionu w kontekście nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020, z udziałem m.in. marszałka woj. opolskiego i europosłów

ŚWIAT
MOSKWA - Rano zostaną ogłoszone wstępne wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich w Rosji, w których według sondaży exit polls zwyciężył już w pierwszej turze Władimir Putin. Misja OBWE przedstawi ocenę przebiegu wyborów o godz. 11 czasu polskiego. Godzinę później swoje oceny zaprezentują stowarzyszenie Gołos i inne niezależne organizacje pozarządowe.
Na wieczór (godz. 16 czasu polskiego) przeciwnicy premiera Putina planują manifestację na placu Aleksandra Puszkina; organizatorzy zapowiadają udział ponad 10 tys. ludzi. Wiec planuje też putinowska partia Jedna Rosja (godz. 14).
BRUKSELA - Komisja Europejska rozpoczyna konsultacje publiczne w sprawie ewentualnej legislacji, by wymusić na firmach zatrudnianie kobiet w zarządach. Rok temu komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding wystosowała apel do firm o tzw. samoregulacje w tej sprawie, ale - jak wynika z raportu KE - sytuacja się nie poprawiła. Konferencja prasowa komisarz Reding o godz. 12.30.
WIEDEŃ - Rozpoczyna się posiedzenie Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, które potrwa do piątku. Obrady dotyczyć będą irańskiego programu atomowego.
REYKJAVIK - Rozpoczyna się proces byłego premiera Islandii Geira Haardego, któremu zarzuca się odpowiedzialność za załamanie się systemu finansowego kraju w 2008 r.
HANOWER - Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Brazylii Dilma Rousseff otwierają targi nowych technologii, Cebit (godz. 18).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane