Kalendarium, wtorek 5 czerwca

DI
opublikowano: 04-06-2012, 23:35

MAKRO

Chiny - indeks PMI dla usług

Niemcy - indeks PMI dla usług

Niemcy - zamówienia w przemyśle

Euroland - indeks PMI dla usług

Euroland - sprzedaż detaliczna

USA - raport ISM dla usług

GIEŁDA

Awbud - GPW - WZA spółki.

Cyfrowy Polsat - GPW - WZA spółki.

Eko Export - GPW - Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,20 zł na akcję.

PBG - GPW - Zadania animatora rynku dla akcji spółki przestaje wypełniać DM PKO BP.

Petrolinvest  - GPW - Zadania animatora rynku dla akcji spółki przestaje wypełniać DM PKO BP.

Talex - GPW - Dzień wypłaty dywidendy 0,20 zł na akcję.

ŚWIAT

TORONTO, BERLIN - Konferencja telefoniczna ministrów finansów i prezesów banków centralnych krajów grupy G7 (USA, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy) na temat kryzysu zadłużenia w strefie euro.

HAGA - Przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy spotka się z premierem Holandii Markiem Rutte; tematy rozmów to m.in. kryzys w strefie euro i budżet unijny.

TASZKIENT, PEKIN - Prezydent Rosji Władimir Putin, który w poniedziałek rozpoczął pięciodniową podróż po Azji, kontynuuje wizytę w Uzbekistanie. Następnie uda się do Pekinu, gdzie spotka się z przywódcą Chin Hu Jintao, a także weźmie udział w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW). Podczas wizyty Putina w Chinach dojdzie do podpisania kilkunastu umów dwustronnych. Przy okazji szczytu SzOW rosyjski przywódca spotka się z prezydentami Iranu i Afganistanu - Mahmudem Ahmadineżadem i Hamidem Karzajem. W czwartek Putin przybędzie do Kazachstanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu