Kalendarz adwentowy od "Ekonomisty"

Tygodnik "The Economist" zaprasza czytelników do wspólnego przeżywania Adwentu.

Redakcja oferuje kalendarz adwentowy naszpikowany informacjami, które przez cały rok przewijały się przez portal brytyjskiego magazynu w różnego rodzaju grafikach, wykresach, mapach i wizualizacjach.

Kalendarz adwentowy "The Economist" (źródło: economist.com)
Zobacz więcej

Kalendarz adwentowy "The Economist" (źródło: economist.com)

Kalendarz skrywa 24 najpopularniejsze grafiki, a czytelnicy będą mogli poznawać każdego dnia jedną z nich, odsłaniając odblokowane okienko. W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia redakcja opublikuje zupełnie nową grafikę, która będzie prezentem świątecznym.

Skąd taki pomysł "The Economist"? Takie kalendarze to stary zwyczaj przedświąteczny znany także w Polsce. Jak podaje Encyklopedia Britannica kalendarz adwentowy zawsze posiada 24 okienka, które otwiera się każdego dnia począwszy od 1 grudnia. To wynalazek pewnej gospodyni domowej z Monachium, której nie chciało się ciągle tłumaczyć zniecierpliwionym dzieciom ile czasu pozostało do Świąt, na które bardzo czekały.

Pierwszy kalendarz przeznaczony do sprzedaży wydrukowano w Niemczech w 1851 r. Zwyczaj przyjął się także w innych krajach, a niezwykle popularny jest właśnie w Wielkiej Brytanii. Zwykle w poszczególnych okienkach umieszczone są czekoladki lub małe podarunki dla dzieci.

A co otrzymują czytelnicy "The Economist"? Była już tabela z indeksem poziomu życia w różnych krajach, ranking miast, w których łatwo się żyje, mapa świata pokazującą stopień aktywności fizycznej ludności, a nawet mapa z krajami o największym spożyciu marihuany. Na sobotę przygotowano ciekawą tabelę o językach.

Tygodnik ma czytelników na całym świecie, także w krajach spoza kręgu chrześcijańskiego. Ciekawe, czy dla tych osób pomysł kalendarza adwentowego od "The Economist" będzie czytelny i zrozumiały. A może to rodzaj misji?

Zobacz niezwykły kalendarz adwentowy>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Kalendarz adwentowy od "Ekonomisty"