Kalifornia instaluje tymczasowe elektrownie gazowe

opublikowano: 20-08-2021, 08:14

Kalifornia tak szybko pozbyła się „brudnych” elektrowni, że aby uniknąć wyłączeń prądu musi zdobyć i uruchomić pięć tymczasowych generatorów na gaz ziemny.

Departament Zasobów Wodnych Kalifornii potwierdził, że jest w trakcie zamawiania pięciu generatorów o mocy 30 MW każdy. Będą zainstalowane w istniejących już elektrowniach. Ich uruchomienie ma nastąpić w połowie września.

Działania stanu nastąpiły po tym jak gubernator Gavin Newsom ogłosił stan zagrożenia sieci energetycznej w związku z obawami o dostawy prądu. Podczas gorących wieczorów, kiedy spada produkcja energii solarnej, rośnie niebezpieczeństwo, że popyt na energię będzie przekraczał jej dostępność, co wymusi wyłączenia. W tym roku sytuację pogorszyła dodatkowo historycznej skali susza, która ograniczyła możliwość produkowania energii przez hydroelektrownie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane