Kamiński "na razie" się nie wypowiada o starcie w eurowyborach

PAP
opublikowano: 26-04-2008, 12:14

Prezydencki minister Michał Kamiński oświadczył w sobotę, że na razie nie chce wypowiadać się, czy wystartuje w  przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dodał, że jest zdziwiony publikacją "Rzeczpospolitej" w tej sprawie.

"Ja się w tej sprawie na razie nie chcę wypowiadać. Jest jeszcze dużo czasu do wyborów do Parlamentu Europejskiego" - powiedział Kamiński w sobotę w TVP Info, komentując informację "Rz", która napisała, że Kamiński będzie ubiegał się o mandat europosła.

"Rzeczpospolita" podała, że Kamiński potwierdza tę informację. "Taka zresztą była umowa, że do Kancelarii Prezydenta idę tylko na dwa lata, a potem będę mógł wrócić do Brukseli" - cytuje prezydenckiego ministra "Rz".

"Jestem zdziwiony publikacją +Rzeczpospolitej+, a zwłaszcza tym, że jestem w niej cytowany, bo z +Rz+ na ten temat nie rozmawiałem, być może jakiś inny Michał Kamiński rozmawiał z +Rz+" - komentował w sobotę w TVP Info Kamiński.

Dodał, że sprawa jest dla niego "dość szokująca", ponieważ - jak powiedział - "stanowi delikatnie rzecz ujmując jaskrawe naruszenie jakichkolwiek norm dziennikarskich". "Zastanawiam się jakie są motywy, które kierują +Rzeczpospolitą+, by w jakiś dziwnych intrygach uczestniczyć" - zaznaczył.

Michał Kamiński jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta od 23 lipca 2007 roku. Odpowiada za politykę medialną. Aby objąć to stanowisko Kamiński zrzekł się mandatu europosła, która sprawował od czasu wyborów do Parlamentu Europejskiego w czerwcu 2004 roku. Wcześniej w 2003 roku był szefem delegacji obserwatorów PiS w Parlamencie Europejskim. Kamiński jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, należy do Komitetu Politycznego partii.

Według informacji "Rz", również obecna szefowa Kancelarii Prezydenta Anna Fotyga "przymierza się do kandydowania" do Parlamentu Europejskiego. Fotyga także zdobyła mandat europosła w wyborach w 2004 roku, zrzekła się go w 2005 roku, gdy została sekretarzem stanu w MSZ, a następnie (w 2006 roku) ministrem spraw zagranicznych.

W sobotnim oświadczeniu Kancelaria Prezydenta zdementowała tę informację. "Informacje zawarte w artykule +Rzeczpospolitej+ (...) dotyczące zamiaru kandydowania szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anny Fotygi do Parlamentu Europejskiego są nieprawdziwe" - napisano w tym oświadczeniu. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane