Kanada: rozpoczęte budowy domów wyższe od prognoz

opublikowano: 10-12-2018, 15:43

Dane z kanadyjskiego rynku budowlanego, segmentu mieszkaniowego, pozytywnie zaskoczyły. W listopadzie 2018 r. liczba rozpoczętych budów domów okazała się bowiem wyższa niż oczekiwano.

Ogółem ruszyła budowa 215 941 domów w ujęciu sezonowo wyrównanym, co stanowi wzrost rzędu 4,4 proc., wynika z danych Canada Mortgage and Housing. Mediana oczekiwań ekonomistów zakładała wynik na poziomie 198 tys.

Z kolei tzw. wielokrotne starty budów w miastach wzrosły o 3,9 proc. do prawie 151,6 tys. zaś liczba pierwszych startów zwiększyła się o 7,8 proc. do 50,46 tys.

Drugi z rzędu wzrost liczby startów jest kolejnym dowodem na to, że rynek nieruchomości w Kanadzie może się stabilizować po kilku ostrych spadkach na początku tego roku, ponieważ konsumenci dostosowali się do wyższych oprocentowań kredytów hipotecznych i zaostrzonych zasad ich udzielania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane