Kanadyjczycy zainteresowani przejęciem Carrefour

opublikowano: 13-01-2021, 06:19

Kanadyjski gigant handlu detalicznego Alimentation Couche-Tard Inc. ujawnił, że rozważa transakcję przejęcia Carrefour, francuskiego właściciela sieci supermarketów.

Couche-Tard ogłosił, że rozpoczął już wstępne rozmowy z Carrefour. Kanadyjska spółka zastrzegła, że nie ma pewności iż doprowadzą one do transakcji.

Carrefour, którego akcje zdrożały już 10 proc. w tym roku, ma kapitalizację 12,6 mld EUR. Wartość rynkowa Couche-Tard to 46 mld CAD (36 mld USD).

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Głównym obszarem działania kanadyjskiej spółki, która powstała w 1980 roku zaczynając od jednego sklepu w Montrealu, były dotychczas sklepy spożywcze i stacje benzynowe. W Ameryce Północnej ma ponad 9 tys. sklepów, a w Europie ok. 2,7 tys. Przejęcie Carrefour znacznie zwiększyłoby obecność Couche-Tard w Europie, gdzie francuska sieć ma ponad 2,8 tys. supermarketów i 703 hipermarkety.

Carrefour działa w Polsce w 1997 roku. Na swojej stronie internetowej informuje, że ma tu prawie 900 sklepów w pięciu formatach, z czego 89 hipermarketów i ponad 160 supermarketów, a także 43 stacje benzynowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane