Kanadyjskie dzieci znają się najlepiej na komputerach

opublikowano: 27-11-2014, 11:19

Jak się okazuje, Kanada nie tylko potrafi produkować syrop klonowy, czy rzesze słynnych hokeistów.

Ma też bardzo uzdolnione dzieci i bardzo skuteczny system edukowania młodzieży, donosi serwis CNBC, powołując się na Engadget (popularny, wielojęzyczny blog technologiczny, zajmujący się nowinkami z segmentu elektroniki użytkowej, którego właścicielem jest koncern AOL). Zgodnie z najnowszym badaniem International Computer Literacy Study, kanadyjskie dzieci osiągnęły najwyższy wynik w badaniu kompetencji dotyczących obsługi sprzętu komputerowego.

Badanie obejmowało m.in. sprawdzenie poziomu zdolności do efektywnego wykorzystania komputera. Dzieci musiały się w nim wykazać wiedzą i umiejętnością przykładowo dotyczącą kopiowania i zapisywania plików, czy jednoczesnego korzystania z wielu aplikacji.

Kanada zdobyła w tym teście 574 punkty na 600 możliwych, znaczenie więcej od średniej na poziomie 500. Wynik uplasował ten kraj na szczycie zestawienia. W czołówce znalazły się również dzieci z Czech i Australii.

Był to pierwszy tego typu test, który jest używany do badania dzieci w różnych krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane