Kania broni się przed Tarczyńskim

Wniosek w KNF i deklaracja o nieważności oferty — to odpowiedź zakładów mięsnych na komunikaty konkurenta.

Wierzyciele Zakładów Mięsnych Henryk Kania przyszli do Tarczyńskiego, żeby przejął majątek restrukturyzującej się spółki, ten — jak poinformował w komunikacie w czwartek — złożył warunkową ofertę nabycia. W odpowiedzi Zakłady Mięsne Henryk Kania złożyły tymczasem do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego, zarzucając firmie Tarczyński „manipulację cenami instrumentów finansowych” i uznając złożoną ofertę nabycia za nieważną, bo została skierowana do nadzorcy sądowego, a nie zarządu spółki — czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Chwilę wcześniej poinformowały zaś, że złożyły do nadzorcy sądowego wniosek o zwołanie rady wierzycieli, która ma zdecydować w sprawie wydzierżawienia majątku produkcyjnego spółce celowej HK Trade. Przedmiotem dzierżawy ma być „przedsiębiorstwo spółki stanowiące zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, polegającej na produkcji wyrobów mięsnych”, a miesięczny czynsz netto z tytułu dzierżawy wynosić ma 1,1 mln zł przez pierwsze trzy miesiące, a następnie równowartość 90 proc. zysku EBITDA wypracowanego przez dzierżawcę w poprzednim miesiącu, ale nie mniej niż 1,35 mln zł. W czasie obowiązywania umowy dzierżawy HK Trade ma przysługiwać prawo pierwokupu po cenie nie niższej od wyceny sporządzonej przez spółkę Lion Broker, czyli około 248 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu