Kania lepszy od Tarczyńskiego

Analitycy BGŻ podnieśli wyceny dwóch masarni, ale zalecają kupno akcji tylko jednej z nich.

O 11,3 proc. podnieśli wycenę Zakładów Mięsnych Henryk Kania analitycy BGŻ. Jedną akcje masarni wyceniają teraz na 3,75 zł. Podnieśli też wycenę spółki konkurencyjnej.

Jedną akcję Tarczyńskiego wyceniają na 15,64 zł, czyli 7,6 proc. więcej niż dotychczas. Różnice w nastawieniu widać także w zalecanym działaniu. W przypadku walorów Kanii podtrzymali rekomendację „kupuj”, wobec Tarczyńskiego zmienili ją na „neutralnie”.

Analitycy BGŻ pozytywnie oceniają wyniki czwartego kwartału 2014 r. w obu spółkach i tak też oceniają ich perspektywy. W pierwszym kwartale 2015 r. spodziewana jest poprawa marż, choć nie jest o to łatwo ze względu na wzrost cen mięsa oraz rosnącą konkurencję.

W połączeniu ze wzrostem kursu Tarczyńskiego o 60 proc. w ostatnich miesiącach skłoniło to ekspertów biura do zdystansowania się do tej spółki. W dłuższej perspektywie dla obu firm kluczowa ma być rozbudowa mocy produkcyjnych. Analitycy wierzą też w strategię eksportową, której owoce widać już w wynikach 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Kania lepszy od Tarczyńskiego