Kannabidiol w kolorowych żelkach w 38 smakach

opublikowano: 16-04-2019, 22:00

Branża słodyczy na Zachodzie coraz częściej ulega trendom, które forsuje rosnący rynek producentów marihuany.

David Klein, który dawno temu stworzył producenta cukierków Jelly Belly, doda do żelków substancję pozyskiwaną z konopi — poinformował „Market Watch”. W kolorowych cukierkach, które chętnie kupują dzieci, znajdzie się kannabidiol (CBD). Choć jest on nietoksyczny i nie jest substancją psychoaktywną tak jak tetrahydrokannabinol, czyli THC (który również występuje w marihuanie), to może wpływać na funkcjonowanie mózgu — napisał portal. Żelki z kannabidiolem firmy Spectrum Confections, którą David Klein uruchomił po sprzedaży marki Jelly Belly w latach 80., będą występować w 38 smakach, m.in. cynamonowym, lukrecjowym, sernika truskawkowego i mango. Wszystkie będą zawierać 10 mg kannabisu. „Market Watch” podkreśla, że choć Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że spożywanie kannabisu nie powoduje żadnego ryzyka dla zdrowia, to lekarze alarmują, iż nadal nie ma jeszcze wyczerpujących badań na ten temat, zwłaszcza dotyczących wpływu tego związku na dzieci.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy