Czytasz dzięki

Kanye West będzie współpracował z marką Gap

ARŻ
opublikowano: 26-06-2020, 19:05

Marka modowa znanego rapera, Yeezy, będzie ściśle współpracowała z Gapem. Stworzy dla amerykańskiej sieci sklepów autorskie kolekcje odzieży. Umowa została zawarta na 10 lat.

Kierowana do młodych klientów linia Yeezy-Gap będzie oferować takie artykuły jak bluzy, spodnie i koszulki. Ma pojawić się w sklepach stacjonarnych i internetowych w 2021 roku. Szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione. Kanye West ma zachować wyłączność na markę Yeezy i otrzymywać prowizję na podstawie wyników sprzedaży. 

Jeden ze sklepów marki GAP w Nowym Jorku
Zobacz więcej

Jeden ze sklepów marki GAP w Nowym Jorku Bloomberg

Raper jako nastolatek pracował w sklepie tej sieci. „Cieszymy się, że witamy Kanye z powrotem w rodzinie Gap” – stwierdził CEO firmy, Mark Breitbard. Określił Kanye’go Westa jako „kreatywnego wizjonera, który opiera się na estetyce i sukcesie swojej marki Yeezy”. 

Wartość marki odzieżowej muzyka jest szacowana na ok. 2,9 mld dolarów. Wcześniej jej głównym źródłem dochodu była sprzedaż butów sportowych, które powstają ze współpracy z Adidasem. 

Gap jest z kolei największą firmą zajmującą się handlem odzieżą w USA. Tylko w Ameryce Północnej ma ok. 2800 sklepów. Należą do niej również takie marki jak Old Navy i Banana Republic. Spółka, w związku z pandemią koronawirusa, borykała się z dużymi problemami. Informacja o rozpoczęciu współpracy z marką Yeezy wywindowała jej akcje na najwyższy od marca poziom. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane