Kapitał płynie do polskich nieruchomości

Nowy kapitał przeznaczony na inwestycje w nieruchomości w Polsce w 2017 r. szacowany jest na 1,4 mld USD

Nowy kapitał przeznaczony na inwestycje w nieruchomości w Polsce w 2017 r. szacowany jest na 1,4 mld USD, czyli utrzyma się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego — podaje międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. — Wobec spadku zainteresowania Europą wartość ta świadczy o tym, że Polska jest stosunkowo bardziej atrakcyjnym miejscem inwestycji — mówi Nigel Almond, dyrektor działu badań rynków kapitałowych w regionie EMEA w Cushman & Wakefield.

Większość tego kapitału przypada na inwestorów zagranicznych — europejskie i międzynarodowe fundusze inwestycyjne. Na polski rynek wchodzą także nowi gracze, w tym z Republiki Południowej Afryki. Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów, który oferuje stosunkowo wysoką wartość, zwłaszcza w porównaniu z rynkami zachodnioeuropejskimi.

To m.in. pokłosie opóźnionego ożywienia w naszym kraju w porównaniu z niektórymi krajami zachodnimi, np. Wielką Brytanią czy Niemcami. W najbliższych pięciu latach większe możliwości inwestycyjne i zwrot z inwestycji niż średnia europejska może zaoferować Europa Środkowo-Wschodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu