Kapitalizacja bitcoina spadła o 44,2 mld USD w styczniu

opublikowano: 01-02-2018, 07:14
aktualizacja: 01-02-2018, 07:15

Notowania bitcoina w styczniu dowodzą, że kryptowaluty mogą równie szybko zubażać jak bogacić, donosi agencja Bloomberg.

Wartość bitcoina spadła o prawie 30 proc. w styczniu. To największy spadek jego wartości przez miesiąc od 2009 roku, kiedy powstał.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin Bloomberg

Na początku grudnia, pod wpływem doniesień o rozpoczęciu handlu kontraktami terminowymi na bitcoina przez tradycyjne, uznane giełdy, kurs najpopularniejszej kryptowaluty osiągnął rekordowy poziom zbliżając się do 20 tys. USD. Potem jednak spadał, m.in. z powodu serii negatywnych wiadomości dotyczących np. dążenia władz do uregulowania rynku kryptowalut.  

Stephen Innes z firmy Oanda uważa, że kurs bitcoina może spaść do 5-6 tys. USD zanim ponownie powróci do przedziału 10-15 tys. USD. Podkreśla, że notowania kryptowaluty będą bardzo zmienne zakładając, że działania władz w kierunku uregulowania handlu kryptowalutami mogą być tylko bardziej intensywne.

W czwartek bitcoin tanieje o 0,6 proc. i notowany jest po 10104 USD, wynika z danych Coindesk. 31 grudnia 2017 roku kosztował 13860 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kapitalizacja bitcoina spadła o 44,2 mld USD w styczniu