Kapitały Erbudu stopniały przez kontrakt w Modlinie

opublikowano: 25-08-2016, 07:24

Erbud w porozumieniu z komitetem audytu rady nadzorczej po spotkaniu z przedstawicielami audytora dokonał korekty błędnego ujęcia skapitalizowanych kosztów wymiany powierzchni pasa startowego na lotnisku w Modlinie.

Skutek to zmniejszenie kapitałów własnych o 20,1 mln zł.

Korekta nie będzie mieć wpływu na rachunek zysków i strat, wynika natomiast z tego, że nowy audytor zakwestionował dotychczasowy sposób ujęcia kosztów związanych z wymianą pasa, zgodnie z którym spółka nie obciążyła wyniku, a jedynie aktywowała koszty w bilansie.

"Emitent nie uznaje swojej odpowiedzialności za wadliwy stan nawierzchni pasa startowego, a zlecone niezależne ekspertyzy techniczne wskazują na powody uszkodzenia niezależne od Emitenta. W związku z tym, w ocenie Zarządu Emitenta oraz ocenie doradców prawnych, wydatki poniesione na wymianę nawierzchni pasa startowego w łącznej kwocie 20,122 tys. złotych, ujęte na dzień ich poniesienia w aktywach Spółki, w ostatecznym rozliczeniu nie obciążą Erbud S.A." - podała spółka.

Erbud wystąpił do podmiotów odpowiedzialnych za wadliwy stan nawierzchni pasa startowego oraz ich ubezpieczycieli z roszczeniem o zapłatę odszkodowania w wysokości poniesionych wydatków w wyżej wymienionej kwocie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kapitały Erbudu stopniały przez kontrakt w Modlinie