Kapitan Pol-Aquy zszedł z mostka

KSA
opublikowano: 29-01-2009, 21:21

25-procentowy wzrost obrotów w tym roku i  przynajmniej utrzymanie marż – to priorytety nowego prezesa budowlanej spółki.

Od 1 lutego budowlaną spółką pokieruje Piotr Chełkowski, dotychczas członek zarządu Pol-Aquy odpowiedzialny za pion budownictwa ogólnego. Marek Stefański zajmie fotel przewodniczącego rady nadzorczej.

- Proszę nie odebrać mojej decyzji jako sygnału, że w spółce dzieje się coś złego. Wręcz przeciwnie – opuszczam zarząd, zostawiając firmę w bardzo dobrej kondycji. Poświęciłem jej 19 lat mojego życia i jestem po prostu zmęczony – tłumaczy decyzję.

Zapewnia też, że nie będzie sprzedawać akcji, a wręcz przeciwnie.

- Moja rodzina zrobi wszystko, by kontrolować przynajmniej 50 proc. akcji. Wkrótce powinny się pojawić komunikaty, które potwierdzą ten zamiar – deklaruje Marek Stefański.

Dodaje, że zarząd może wciąż na niego liczyć po tym, jak zajmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Ma się zająć kontrolą i długookresową strategią dla Pol-Aquy. Za bieżącą działalność odpowiadać będzie Piotr Chełkowski.

- Do moich najważniejszych zadań będzie należało m.in. wygenerowanie w tym roku 25-procentowego wzrostu obrotów w stosunku do 2008 r. i przynajmniej utrzymanie poziomu marż. Skupimy się teraz na konsolidacji grupy i rozwoju organicznym – deklaruje nowy prezes, wyznaczony przez samego Marka Stefańskiego, który posiada w tym zakresie statutowe przywileje.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Kapitan Pol-Aquy zszedł z mostka