Kaplan: problemów w handlu między USA i Chinami nie da się rozwiązać szybko

opublikowano: 10-04-2018, 06:32
aktualizacja: 10-04-2018, 06:34

Robert Kaplan, szef Fed w Dallas uważa, że nie da się szybko rozwiązać problemów dotyczących wymiany handlowej między USA i Chinami. Jednocześnie ostrzegł, że przedłużenie konfliktu grozi istotnymi stratami.

- Myślę, że jest zbyt wcześnie, aby oceniać jak to wpłynie na gospodarkę – powiedział Kaplan. – Ale myślę, że retoryka, jeśli przez dłuższy czas będzie utrzymywana na takim poziomie jak obecnie, zacznie mieć „schładzające” skutki – dodał.

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas
Zobacz więcej

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas fot. Bloomberg

Szef Fed w Dallas ma nadzieję, że do wprowadzenia ceł ostatecznie nie dojdzie.

Odnosząc się do polityki monetarnej Fed Kaplan, który w tym roku nie uczestniczy w głosowaniach FOMC, podtrzymał pogląd, że w tym roku będą jeszcze dwie podwyżki stóp. Zwrócił jednocześnie uwagę, że wypłaszczenie krzywej rentowności i umiarkowany wzrost rentowności obligacji 10-letnich USA sugerują powolne tempo wzrostu PKB USA. Kaplan zaznaczył, że historia odwróconej krzywej rentowności nie jest pozytywna.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kaplan: problemów w handlu między USA i Chinami nie da się rozwiązać szybko