Karnowski wygrał z prokuratorem w sądzie

opublikowano: 25-03-2019, 16:21

Sąd uznał argumenty byłego prezesa PKP i oddał mu paszport oraz zniósł dozór policyjny.


W poniedziałek sąd w Lublinie rozpatrywał zażalenie jakie na decyzję  prokuratury złożył obrońca Jakuba Karnowskiego, byłego prezes PKP i szefa rady nadzorczej PKP Cargo. Prokuratura zarzuca mu uczestniczył w transakcji zakupu AWT, na której PKP Cargo miały stracić ponad 200 mln zł. Zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 0,5 mln zł, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu i dozoru policyjnego. Sąd stanął po stronie menedżera i ograniczył środki zapobiegawcze, utrzymując jedynie poręczenie majątkowe. To oznacza, że Karnowskiemu zostanie zwrócony paszport i będzie mógł swobodnie podróżować, co jest dla niego o tyle ważne, że od pewnego czasu jest aktywny na arenie międzynarodowej. Z ramienia Banku Światowego został doradcą Saudi Arabian Railway Company z zadaniem restrukturyzacji i łącznia kolei w Arabii Saudyjskiej w ramach strategii mającej ograniczyć zależność kraju od wydobycia ropy. Jest także członkiem rady nadzorczej państwowej poczty na Ukrainie. Zasiada także w kilku radach nadzorczych międzynarodowych korporacji.

Jakub Karnowski, był jednym z członków rady nadzorczej który głosował za przejęcie AWT. Ale jako jedyny usłyszał zarzuty.
Zobacz więcej

Odpowiedzialność:

Jakub Karnowski, był jednym z członków rady nadzorczej który głosował za przejęcie AWT. Ale jako jedyny usłyszał zarzuty.

W tej sprawie zatrzymani byli członkowie zarządu PKP Cargo. Prokuratura wnioskowała nawet o areszt, ale sąd odrzucił wnioski uznając, że takie środki zapobiegawcze są nieuzasadnione.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy