Czytasz dzięki

Karotki zachęcają do innowacji

opublikowano: 10-02-2019, 22:00

Już pod koniec lutego rusza projekt mający na celu zaktywizowanie kobiet w zaawansowanych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość czy internet rzeczy.

Mowa o organizowanym przez Geek Girls Carrots dwuletnim programie edukacyjno-programistycznym Hacking Carrots, zbudowanym na podstawie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs, więcej na ten temat można przeczytać tutaj: www.un.org.pl/). Jak podkreślają „Karotki” projekt jest też odpowiedzią na potrzebę pobudzenia przedsiębiorczości społecznej i ukierunkowania działań innowatorów technologicznych na problemy zdefiniowane przez SDGs. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego. Podczas inauguracji zostanie poruszona tematyka edukacji przyszłości, natomiast w trakcie trwania kolejnych spotkań zostaną omówione zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją w biznesie, inteligentnymi miastami i technologią obywatelską. Dodatkowo od kwietnia zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach technologicznych m.in. z dużych zbiorów danych, chmury obliczeniowej i budowania chat botów (programów, których zadaniem jest prowadzenie konwersacji w tzw. języku naturalnym). Ponadto w ramach finału pierwszej edycji od 7 do 9 czerwca odbędzie się hackathon, podczas którego uczestnicy będą budować rozwiązania odpowiadające na potrzeby SDGs.

11.02 Tego dnia zostanie otwarta rejestracja na pierwsze spotkanie w ramach Hacking Carrots. Zapisywać sie można na stronie hackingcarrots.org.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane