KarstadtQuelle: Przychody ze sprzedaży nadal spadają

(Marek Druś)
opublikowano: 12-05-2005, 11:20

KarstadtQuelle zwiększył stratę w pierwszym kwartale. Największy niemiecki operator domów towarowych wciąż boryka się ze spadkiem sprzedaży.

KarstadtQuelle zwiększył stratę w pierwszym kwartale. Największy niemiecki operator domów towarowych wciąż boryka się ze spadkiem sprzedaży.

Strata netto wyniosła w I kwartale 111,3 mln EUR i była o 1,0 mln EUR wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. EBITDA spadła o 18 proc. do 73,4 mln EUR. Wynik uwzględnia tylko rezultatu spółek, których KarstadtQuelle nie zamierza sprzedawać. Przychody ze sprzedaży spadły o 11,2 proc. 2,97 mld EUR. 89 domów towarowych Karstadt i 32 sklepów sportowych zanotowało 6,8 proc. spadek sprzedaży w I kwartale. Przychody ze sprzedaży wysyłkowej, prowadzonej przez Quelle, spadły o 9,5 proc.

Inwestorzy oczekują, że na czwartkowej konferencji prasowej ogłoszone zostanie objęcie stanowiska prezesa spółki przez Thomasa Middelhoffa, dotychczas szefa jej rady nadzorczej.

MD, Bloomberg, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu