Kary za brak łacińskich nazw

opublikowano: 25-06-2018, 22:00

Handlarze rybami w starym porcie w Marsylii musieli zapłacić kary od 400 do 1500 EUR za brak łacińskich nazw ryb na tabliczkach z cenami, czego wymagają przepisy Unii Europejskiej.

Handlarze rybami w starym porcie w Marsylii musieli zapłacić kary od 400 do 1500 EUR za brak łacińskich nazw ryb na tabliczkach z cenami, czego wymagają przepisy Unii Europejskiej. Władze ukarały kilkunastu właścicieli stoisk, skonfiskowano im także ryby. Unijny wymóg łacińskich nazw wprowadzono po to, aby zapobiec próbom wprowadzenia klientów w błąd. Handlarze z Marsylii uważają jednak, że przepisy są bez sensu.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

— Klienci nie umieją odróżnić skorpeny od barweny, a oni nam każą umieszczać łacińskie nazwy — skarżyła się ukarana grzywną kobieta, sprzedająca od 25 lat ryby w porcie.

Jean-Claude Gaudin, burmistrz Marsylii, powiedział, że prezydent Emmanuel Macron chce zlikwidować wymóg łacińskich nazw ryb na stoiskach.

— Po tym jak wybuchł śmiechem, kiedy opowiedziałem mu tę historię, Emmanuel Macron zagwarantował, że handlarze rybami w starym porcie nie będą musieli umieszczać na tabliczkach łacińskich nazw ryb — powiedział burmistrz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy