Czytasz dzięki

Kasjer straci, inżynier IT zyska

opublikowano: 16-03-2016, 22:00

Pracownicy z niepokojem patrzą na to, jak ich firmy obierają kurs na technologie cyfrowe, na czele z automatyzacją działań. Lęk o etaty jest uzasadniony zwłaszcza w przypadku osób wykonujących powtarzalne procesy, zadania biurowe i zajmujące się wsparciem sprzedaży — twierdzą analitycy Deloitte. Redukcji stanowisk można się spodziewać m.in. w bankowości i finansach.

— Z drugiej strony informatyzacja sektora finansowego to dobra wiadomość dla specjalistów od inżynierii automatyki, informatyki bankowej i analizy danych. Dla nich w najbliższej przyszłości pracy nie zabraknie — mówi Mariusz Dyrda, starszy menedżer IT w Hays Poland. Automatyka w bankowości to nie tylko pomysł na zmniejszenie kosztów, ale również odpowiedźna wyzwania natury prawnej — pozwala na śledzenie i rejestrowanie transakcji w ramach jednego procesu online. © Ⓟ

35 proc. Taki odsetek stanowisk w Wielkiej Brytanii będzie w najbliższych 20 latach zagrożonych likwidacją z powodu technologii IT, automatyzacji i robotyzacji. Wskaźnik dla USA wynosi 47 proc. — wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Deloitte, Oxford Martin School i Oxford University.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy