Kasjerki z Leader Price czują się pokrzywdzone - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-07-2005, 08:00

Kilkanaście osób - kierownictwo i pracownicy sklepu Leader Price w Tychach zostało w piątek zwolnionych z pracy, a dyrekcja firmy poinformowała Komendę Miejską Policji w Tychach o możliwości popełnienia przestępstwa - pisze "Dziennik Zachodni".

Kilkanaście osób - kierownictwo i pracownicy sklepu Leader Price w Tychach zostało w piątek zwolnionych z pracy, a dyrekcja firmy poinformowała Komendę Miejską Policji w Tychach o możliwości popełnienia przestępstwa - pisze "Dziennik Zachodni".

Byłe pracownice sklepu, w większości kasjerki, są zdesperowane. Twierdzą, że straciły pracę, choć wykonywały polecenia służbowe swoich przełożonych. O co poszło?

"Firma drukuje bony rabatowe w ulotkach reklamowych, które są rozprowadzane przez pocztę i sklep" - mówi Aleksandra Janik. "Przy jednorazowym zakupie powyżej 20 złotych klient otrzymywał 5 zł zniżki. Jednak kierownictwo naszego sklepu wpadło na pomysł, jak inaczej przeprowadzić tę akcję. Od co najmniej dwóch miesięcy cztery osoby ze ścisłego kierownictwa sklepu zjawiały się przy kasach z plikami bonów i kazały nam je wymieniać na gotówkę. +Nabij mi na kasie 200 sztuk+ - te słowa traktowałyśmy jak polecenie służbowe" - wyjaśnia gazeta.

Jak obliczyły byłe pracownice, każda z czterech osób z kierownictwa tyskiego sklepu kasowała w ten sposób dziennie od 1,5 do 2 tys. złotych przez trzy dni w tygodniu. I trwało to trzy miesiące!

Monika Targiel, Aleksandra Janik, Katarzyna Kłoda, Sylwia Swatowska, Agnieszka Imielska wczoraj odwiedziły adwokata. Uważają, że zostały zwolnione bezprawnie. Zamierzają skierować sprawę do sądu.

"Wczoraj Wydział Przestępstw Gospodarczych zajął się tą sprawą" - potwierdził "Dziennikowi Zachodniemu" Piotr Gralak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kasjerki z Leader Price czują się pokrzywdzone - prasa