Katar inwestuje w akumulatory

opublikowano: 30-12-2020, 13:29

Fundusz inwestycyjny Kataru zainwestował 125 mln USD we Fluence, joint venture Siemensa i AES, zajmujące się akumulatorami.

Fundusz obejmie 12 proc. akcji spółki, której wartość wynikająca z transakcji to ponad 1 mld USD. Siemens i AES będą miały po 44 proc. akcji Fluence.

- To kolejny krok milowy w naszej strategii tworzenia tej firmy i wprowadzenia jej na giełdę – powiedział Andres Gluski, prezes AES.

Pieniądze pozyskane od Kataru pozwolą na rozszerzenie oferty Fluence i rozwój oprogramowania pozwalającego maksymalizować wykorzystanie akumulatorów na rynkach energii.

Analitycy oczekują w nadchodzących dekadach globalnego boomu biznesu przechowywania energii w związku z dynamicznym rozwojem jej produkcji przez elektrownie wiatrowe i słoneczne.

Fluence zainstalował już lub instaluje akumulatory gromadzące łącznie 2,4 GW energii. W tym roku spółka będzie miała 500 mln USD przychodów. Oczekuje ich wzrostu o 40 proc. rocznie aż do 3 mld USD prognozowanych w 2025 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane