Katarzyna Figura inwestuje w studio filmowe

  • Materiał partnera
opublikowano: 27-09-2019, 10:59

Studio Filmowe Panika z Gdyni przeprowadza właśnie emisję akcji. Wśród ponad 600 dotychczasowych inwestorów znalazła się także m.in. aktorka Katarzyna Figura, która kupiła akcje warte 20 tys. zł.

Studio Panika działa na rynku od 12 lat. 3 lata temu powiększyło się o wart 7 mln zł budynek, w którym na 3 poziomach znajduje się największa na północy Polski hala zdjęciowa, charakteryzatornia, kuchnia, montażownie, pomieszczenia biurowe i salka kinowa.

Katarzyna Figura przyznaje, że Panika jest jednym z najlepszych, a przy okazji jej ulubionym studiem filmowym, w którym pracuje najchętniej.

- Studio Filmowe Panika jest studiem, w którym bywam chyba najczęściej. Z pewnością jest najlepszym spośród tych, w których pracowałam. To nie tylko profesjonalna hala, świetnie wyposażone zaplecze, ale także zespół fachowców, z którymi naprawdę chce się pracować. Zachęcam do inwestycji, bo to stabilny biznes – przekonuje Katarzyna Figura.

Studio oferuje kompleksową produkcję filmów (krótko- oraz pełnometrażowych) i spotów reklamowych. Od konceptu przez scenariusz, zdjęcia, montaż, dźwięk i koloryzację.

Rynek reklamy, według najnowszych badań, rośnie dynamicznie. W pierwszym półroczu 2019 r. był wart 4,7 mld zł, co daje wzrost o 1,2 proc. w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami roku 2018. Najlepsze wyniki w ostatnim półroczu osiągnęła reklama kinowa i internetowa – tylko te dwa sektory przekroczyły dynamikę całego rynku.

Sama hala zdjęciowa zajmuje trzysta z tysiąca metrów kwadratowych nowego studia Paniki.

- Działamy głównie na potrzeby kina i internetu, bo właśnie to są najbardziej perspektywiczne obszary. Współpracujemy nie tylko z polskimi klientami, ale także z firmami zagranicznymi. Mieścimy się w Trójmieście, więc mamy łatwy dostęp do krajów m.in. Skandynawii czy Zachodniej Europy. Klienci stamtąd już dziś często decydują się na współpracę z nami, bo oferujemy wysoki standard przy niższych kosztach – tłumaczy Oskar Kaszyński, prezes i założyciel Studia Filmowego Panika.

Wejście na rynki zagraniczne to jeden z celów emisji akcji. Do tej pory ponad 600 inwestorów kupiło już akcje o wartości ponad pół miliona złotych. Panika chce zebrać jeszcze około 1,5 mln zł na dalszy rozwój spółki.

- Naszą przewagą jest to, że nie zbieramy na rozpoczęcie działalności. Mamy halę zdjęciową, zespół specjalistów z każdej dziedziny filmu i profesjonalny sprzęt. Mamy także bogate portfolio i dziesiątki kontraktów. Dzięki emisji chcemy dynamicznie wyjść poza Pomorze, otworzyć biura handlowe w Warszawie i być może za granicą, by przyciągnąć jeszcze większą liczbę zleceń – mówi prezes Paniki

Powierzchnia studia to 1000 mkw. Sama hala zdjęciowa zajmuje 300 mkw., a jej wysokość to 12 m.

Za pieniądze z emisji Panika zostanie doposażona w najnowocześniejszy sprzęt do produkcji reklam i filmów. Dzięki inwestorom powiększy się także zespół – Studio planuje zatrudnić menadżerów, którzy będą zajmować się poszukiwaniem zleceń nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Emisja akcji trwa do 9 października. Potencjalni akcjonariusze mają do wyboru 8 pakietów akcji – każdy z nich wiąże się z dodatkowymi bonusami od Studia Panika. Wśród nich m.in. zestawy gadżetów, zwiedzanie studia czy prywatne seanse kinowe w Panice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane