Katowice: Uruchomiono punkt informacyjny Europe Direct

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-07-2005, 17:17

W Katowicach uruchomiono w środę punkt informacyjny Europe Direct, w którym można zdobyć informacje na temat Unii Europejskiej, jej polityki, prawa i programów. To jedno z kilkuset takich miejsc w krajach Unii. Ich zadaniem jest być jak najbliżej obywateli i zapewnić im jak najlepszą wiedzę.

W Katowicach uruchomiono w środę punkt informacyjny Europe Direct, w którym można zdobyć informacje na temat Unii Europejskiej, jej polityki, prawa i programów. To jedno z kilkuset takich miejsc w krajach Unii. Ich zadaniem jest być jak najbliżej obywateli i zapewnić im jak najlepszą wiedzę.   

W katowickim ośrodku będzie prowadzony otwarty punkt informacji europejskiej, gdzie każdy zainteresowany uzyska wiadomości dotyczące praw obywateli UE, prawa wspólnotowego, edukacji oraz rynku pracy. Pracownicy punktu udzielać będą obywatelom porad i pomocy.

    Z myślą o szkołach przygotowano pakiet lekcji europejskich. Również przedsiębiorcy, zainteresowani funduszami europejskimi, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i konsultacjach.    

    Kontakt z Europe Direct Katowice możliwy jest pod numerem telefonu (032) 209 17 01 i za pomocą poczty elektronicznej (europe-direct@europe-direct.katowice.pl). W ciągu miesiąca ruszy również serwis ośrodka w Internecie: www.europa-direct.katowice.pl.    

    Jak podały służby prasowe wojewody śląskiego, punkt informacyjny Europe Direct w Katowicach jest jednym z 393 podobnych centrów działających w krajach członkowskich Unii Europejskiej i jednym z 23 funkcjonujących w Polsce.

    Zostały one utworzone w ramach konkursu przeprowadzonego przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej na początku 2005 roku. W latach 2005-2008 każdy z ośrodków otrzyma wsparcie Komisji Europejskiej w wysokości 50 proc. kosztów operacyjnych, czyli między 12 a 24 tys. euro rocznie.    

    Europe Direct to ogólnoeuropejska sieć ośrodków informacyjnych utworzona w 25 krajach poszerzonej Unii Europejskiej (poza Wielką Brytanią, której rząd nie uczestniczy w obecnym roku w projekcie). Ośrodki Europe Direct kierują swoją działalność do wszystkich obywateli zainteresowanych informacjami o Unii.

    Każdy zainteresowany ma do dyspozycji bezpłatną infolinię 00 800 67 89 10 11 czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.30 przy połączeniach z krajów członkowskich UE, oraz płatny numer + 32 2 299 96 96 w przypadku połączeń z innych krajów oraz z telefonów komórkowych. Przy połączeniach po 18.30 można zostawićwiadomość głosową.

    Infolinię obsługują konsultanci posługujący się oficjalnymi językami Unii Europejskiej, w tym językiem polskim. Sieć Europe Direct posiada stronę internetową pod adresem: www.europa.eu.int/europedirect

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Katowice: Uruchomiono punkt informacyjny Europe Direct