Czytasz dzięki

Kawiarnie Santandera wchodzą na wyspy

opublikowano: 16-07-2019, 22:00

Bank Santander uruchomił w Wielkiej Brytanii swoją pierwszą kawiarnię dla biznesmenów — pisze portal PA Money News.

Lokal został otwarty w tym tygodniu w dzielnicy handlowej w Leeds, w centrum miasta. Kawiarnia oferuje darmową przestrzeń coworkingową dla drobnych przedsiębiorców i start-upów, na miejscu można też skorzystać z usług bankowych. Lokal służył wcześniej jako tradycyjny oddział bankowy Sanandera, ale został zamknięty w czerwcu 2018 r. Jeśli formuła kawiarni coworkingowej się sprawdzi, bank chce rozwinąć całą ich sieć w Wielkiej Brytanii.

— Kawiarnie do pracy okazały się ogromnie popularne wśród naszych klientów w innych krajach, więc mamy nadzieję, że w Wielkiej Brytanii też zdadzą egzamin — mówi Susan Allen, dyrektor sprzedaży i współpracy biznesowej w Santanderze.

Wcześniej bank ogłosił, że zamknie w tym roku 140 tradycyjnych oddziałów w Wielkiej Brytanii. Potencjalnie mogą się przerodzić właśnie w takie kawiarnie. Strategia Santandera ma bowiem na celu tworzenie miejsc „przyjaznych dla rozwoju nowych pomysłów biznesowych i rozwijania współpracy w luźnej atmosferze”. Koncept narodził się w 2016 r. w Chile jako alternatywa dla zamykania oddziałów banków, które nie wytrzymują konkurencji bankowości internetowej. Dotąd Santander otworzył około 50 kawiarni biznesowych w swoich byłych oddziałach w Hiszpanii, Portugalii, Brazylii i Argentynie. Wszystkie kawiarnie są dostępne także dla klientów banku.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane