Kazimierski kontratakuje

DI
opublikowano: 22-12-2008, 09:09

Po ukazaniu się 16 grudnia komunikatu Grzegorza Gniadego, wiceprezesa Cash Flow, kontaktował się ze mną szereg zbulwersowanych drobnych akcjonariuszy, zaniepokojonych pracowników Spółki oraz zaskoczonych kontrahentów i czytelników prasy biznesowej - mówi Kazimierski.

Wydarzenia ostatniego tygodnia spowodowały spadek kursu akcji spółki CASH FLOW S.A. z 2,84 zł na otwarciu w poniedziałek 15 grudnia 2008 roku nawet do 2,36 zł na otwarciu w piątek 19 grudnia 2008 roku. Uwagę inwestorów skupił raport bieżący nr 58/2008 z dnia 16 grudnia 2008 roku, w treści którego wiceprezes zarządu Grzegorz Gniady poinformował o sprzedaży pakietu akcji CASH FLOW S.A. poprzez podmiot przez siebie kontrolowany, spółkę Lune Capital Ltd.

Uzasadnieniem transakcji była jego ocena „zwiększającego się ryzyka związanego z prowadzeniem działalności Spółki w okresie kryzysu gospodarczo-finansowego, a w szczególności ryzyka związanego z poczynionymi inwestycjami w finansowanie wierzytelności i perspektywami skutecznej windykacji tych wierzytelności”.

Grzegorz Gniady w dniu 15 grudnia 2008 roku samowolnie wysłał komunikat giełdowy ESPI. Do dzisiaj Zarząd nie otrzymał informacji o jakich inwestycjach wspomina Pan Grzegorz Gniady w komunikacie. W dniu 17 grudnia br. CASH FLOW S.A. otrzymała dokument informujący o złożeniu wniosku o upadłość Poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego S.A. przez wierzyciela posiadającego stosunkowo niskie roszczenie wobec dłużnika. W związku z tymi okolicznościami, Spółka CASH FLOW S.A. ustala czy w dniu 15 grudnia br. Pan vice prezes Grzegorz Gniady posiadał istotną informację do której mógł mieć dostęp jako osoba bezpośrednio zaangażowana w sprawie inwestycji w Poznańskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego S.A. (PZNTK) i której nie przekazał do Spółki CASH FLOW S.A. a której istotność spełniałaby wymóg komunikowania systemem ESPI.

Jako Prezes Zarządu jestem zobowiązany do podjęcia wszelkich starań aby ochronić działalność firmy przed zewnętrznymi i wewnętrznymi czynnikami ryzyka. Mając to na uwadze w dniu 17 grudnia 2008 roku została zwołana w trybie nadzwyczajnym Rada Nadzorcza zgodnie z regulaminami obowiązującymi w firmie CASH FLOW S.A. w celu odwołania vice prezesa zarządu Grzegorza Gniadego, który swoimi nieodpowiedzialnymi i niejasnymi działaniami w sposób ewidentny i faktyczny zaszkodził wizerunkowi spółki wśród kontrahentów jak również spowodował znaczący spadek kursu akcji CASH FLOW S.A.. Jednakże środowa Rada nie odbyła się z powodu braku kworum po ingerencji Pana Grzegorza Gniadego wśród członków Rady Nadzorczej.

Rada Nadzorcza jest planowana na poniedziałek 22 grudnia br.. To spotkanie Rady zdecyduje o losie i przyszłości firmy CASH FLOW S.A..

Igor Kazimierski, prezes zarządu CASH FLOW S.A..

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane