KB z pomocą Żagla kupi Heximp - Credit

Urszula Chojnacka
opublikowano: 10-07-2002, 00:00

Kredyt Bank może wkrótce wejść do kolejnej spółki pośrednictwa kredytowego — Heximp-Credit. Wiele wskazuje na to, że olsztyński pośrednik zostanie kupiony przez inną firmę z tej branży — lubelski Żagiel, który już należy do giełdowego banku.

Grupa firm pośrednictwa kredytowego, kontrolowanych przez Kredyt Bank, może już wkrótce zostać poszerzona o kolejną spółkę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że lubelski Żagiel, pośrednik kontrolowany przez giełdową instytucję finansową, kupi Heximp-Credit z Olsztyna. Na razie została podpisana umowa o współpracy olsztyńskiego pośrednika z Żaglem, a Heximp-Credit działa jako przedstawiciel lubelskiej spółki.

Kredyt Bank, po wejściu do Żagla i przejęciu SKK Kredyt, nigdy nie ukrywał chęci dalszej ekspansji w tym segmencie rynku.

— Kredyt Bank wybrał bardzo dobrą strategię inwestując w firmy pośrednictwa kredytowego. Kredyty dla osób fizycznych wciąż sprzedają się bardzo dobrze. Pośrednicy kredytowi z kolei gwarantują szybsze dotarcie do klienta niż placówki bankowe. Połączenie spółek działających w różnych rejonach kraju mogłoby zagwarantować zdobycie jednej z najsilniejszych pozycji na rynku — mówi Marek Świętoń, analityk ING Investment Management.

Już w ubiegłym roku zarząd Heximp-Credit podkreślał, że w tej roli najchętniej widziałby bank, a potencjalny partner mógłby liczyć na pakiet większościowy. W zamian zyskiwałby dobrą sieć dystrybucji i firmę z dużym doświadczeniem w oferowaniu usług finansowych.

Teraz sprawa inwestora dla Heximp-Credit wydaje się jeszcze pilniejsza. Głównym współpracownikiem olsztyńskiej spółki był do tej pory Wschodni Bank Cukrownictwa z Lublina, w którym od kilku tygodni działa zarząd komisaryczny.

Wraz z wejściem do banku komisarza skończyła się współpraca z pośrednikami, ponieważ bank musi zapewnić sobie możliwość wypłaty depozytów klientom. Tym samym olsztyńska firma, której akcja kredy- towa rośnie systematycznie, została odcięta od środków finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KB z pomocą Żagla kupi Heximp - Credit