KDT wybuduje halę na placu Defilad

Adam Brzozowski
opublikowano: 12-04-2001, 00:00

KDT wybuduje halę na placu Defilad

Budowa hali targowej na placu Defilad w Warszawie zakończy się na przełomie sierpnia i września. Obiekt z 658 stanowiskami ma funkcjonować trzy lata.

We wrześniu 2001 r. kupcy handlujący obecnie w okolicy dworca Warszawa Śródmieście przeniosą się do hali targowej na placu Defilad. Jej budowę realizują właściciele straganów zrzeszeni w spółce Kupieckie Domy Towarowe, powołanej zgodnie z propozycją Gminy Warszawa-Centrum, której władze dążą do uporządkowania handlu w reprezentacyjnym rejonie stolicy.

— Obiekt zaprojektowany jest w stylu Hali Mirowskiej. Pod łukowym dachem pokrytym folią PCV zainstalowany zostanie system napowietrzania mający zapewnić właściwą wentylację hali. Na zewnątrz budynku powstanie antresola z powierzchniami biurowymi — wyjaśnia Dariusz Połeć, prezes KDT.

Umowa spółki KDT z Gminą Centrum wygaśnie za trzy lata. Lekką konstrukcję budynku będzie można w przyszłości rozebrać i przenieść w inne miejsce lub wykorzystać poszczególne jego segmenty na inną działalność.

— Po ogłoszeniu przez prezydenta Pawła Piskorskego planu uregulowania handlu w Warszawie poprzez likwidację targowisk otrzymaliśmy kilka propozycji. Jedną z nich była propozycja przeniesienia się na plac Bankowy. Byłoby to świetne miejsce na naszą działalność. Ostatecznie zaakceptowaliśmy propozycję założenia przez kupców spółki i wybudowanie obiektu przejściowego ze zgromadzonych przez udziałowców środków. Przez trzy lata będziemy mieli czas na znalezienie docelowej lokalizacji — mówi Dariusz Połeć, prezes KDT.

Inwestycja na placu Defilad finansowana jest całkowicie ze środków własnych spółki. Firma dzierżawi ten teren od gminy po cenach obowiązujących na obecnym targowisku w okolicy dworca. Dariusz Połeć, prezes KDT twierdzi, że ceny najmu przez spółkę 1 mkw. są cenami minimalnymi w gminie. Jego zdaniem, dzięki utrzymaniu kosztów najmu na dotychczasowym poziomie ceny artykułów w hali nie wzrosną i będą atrakcyjne dla mieszkańców stolicy.

— Nie budujemy hali pod wynajem. Sprzedaż udziałów prowadzimy wyłącznie wśród udziałowców firmy. Na razie nie ma chętnych do ich odstąpienia, choć zainteresowanie ich kupnem jest duże — dodaje prezes firmy KDT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / KDT wybuduje halę na placu Defilad