KE będzie ostrzegać przed wysokimi kosztami roamingu

Polska Agencja Prasowa SA
11-07-2005, 15:40

Komisja Europejska zapowiedziała w poniedziałek, że otworzy stronę internetową, na której będzie ostrzegać Europejczyków przed wysokimi kosztami korzystania z telefonów komórkowych za granicą, czyli tzw. roamingu.

Komisja Europejska zapowiedziała w poniedziałek, że otworzy stronę internetową, na której będzie ostrzegać Europejczyków przed wysokimi kosztami korzystania z telefonów komórkowych za granicą, czyli tzw. roamingu.

    Przedsięwzięcie jest jednak bardzo skomplikowane ze względu na "dżunglę taryfową" w telefonii komórkowej, więc strona internetowa ruszy dopiero po tegorocznych wakacjach.

    Jako przykład kosztownego roamingu przytoczono 5 euro za minutę rozmowy z krajem, jakie musi zapłacić Polak, telefonujący ze swej komórki na Malcie.

    O tym, że nie musi być tak drogo, świadczy natomiast przykład Fina, który z Cypru dzwoni do domu ponad 10-krotnie taniej niż Polak z Malty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KE będzie ostrzegać przed wysokimi kosztami roamingu