KE obawia się zmian w ARiMR

Mariusz Zielke
opublikowano: 07-03-2003, 00:00

Związany z PSL Aleksander Bentkowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), został wczoraj zgodnie z przewidywaniami odwołany ze stanowiska. Jego obowiązki przejął na razie Jacek Świeżawski, dotychczasowy zastępca prezesa.

Tymczasem Komisja Europejska obawia się zmian personalnych w ARiMR. Na spotkaniu podsumowującym przeprowadzony w agencji audyt, Jean-Marc Trarieux, przedstawiciel KE w Polsce, powiedział, że docenia pozytywne zmiany w funkcjonowaniu agencji i kompetencje Aleksandra Bentkowskiego oraz obawia się wszelkich zakłóceń w przygotowaniu do wdrożenia systemu zarządzania i kontroli IACS.

Poza prezesem pracę może stracić kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu współpracowników ARiMR kojarzonych z PSL. To zaś może zachwiać terminami wdrożenia systemu IACS, który będzie odpowiadał za dopłaty bezpośrednie dla rolników po wejściu Polski do UE. IACS jest już i tak znacznie opóźniony. System powinien zacząć działać od maja 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu