KERM: strategia dla energetyki

Berger Agnieszka
08-02-2001, 00:00

KERM: strategia dla energetyki

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się dzisiaj zaproponowanymi przez resort skarbu zmianami w strategii prywatyzacji energetyki. Według Jakuba Tropiły, wiceministra skarbu odpowiedzialnego za sektor energetyczny, bezkonfliktowy przebieg tzw. uzgodnień międzyresortowych wskazuje, że KERM powinien zaakceptować poprawki Ministerstwa Skarbu Państwa.

— W ostatniej fazie uzgodnień żaden resort nie zgłaszał poważnych zastrzeżeń. Uważam, że zaproponowana strategia jest dobra i powinna dziś zyskać akceptację KERM — mówi Jakub Tropiło.

Przyspieszenie sprzedaży czterech elektrowni (Kozienic, Dolnej Odry, Ostrołęki i Stalowej Woli), zgoda na pionową konsolidację w branży i na sprzedaż w pierwszym etapie prywatyzacji większościowych pakietów akcji to najważniejsze zmiany proponowane przez MSP.

Jednocześnie załogi spółek energetycznych obawiają się, że jednorazowa sprzedaż inwestorom większości akcji obniży wartość 15-proc. pakietów pracowniczych. AMB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Berger Agnieszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KERM: strategia dla energetyki