ZBYCIE AKCJI
Raport bieżący 29/2002
Zarząd Grupy Kęty SA zawiadamia, że Spółka otrzymała w dniu 16 sierpnia 2002 roku informację od "Enterprise Investors", działającego w imieniu i na rzecz Credit Suisse First Boston Central European Merchant Partners L.P.z siedzibą w Nowym Jorku, o zbyciu posiadanych przez CSFB akcji Spółki i zmniejszeniu ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki poniżej 10 procent. W wyniku powyższego zbycia akcji Credit Suisse First Boston Central European Merchant Partners posiada 988.966 akcji Grupy Kęty, co stanowi 9,42% kapitału zakładowego Grupy Kęty SA i daje prawo do wykonywania 988.966 głosów na WZA Grupy Kęty co stanowi 9,42% ogólnej liczby głosów na WZA Grupy Kęty SA.
Ponadto Spółka otrzymała w dniu 16 sierpnia 2002 roku informację od "Enterprise Investors", działającego w imieniu i na rzecz Polish-American Enterprise Fund, Polish Private Equity Fund I oraz Polish Private Equity Fund II, wszystkie z siedzibą w Jersey City w USA, o zbyciu posiadanych przez Polish-American Enterprise Fund, Polish Private Equity Fund I oraz Polish Private Equity Fund II akcji Spółki i zmniejszeniu przez Fundusze ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki o więcej niż 2 procent.
W wyniku powyższego zbycia akcji łączna liczba akcji Spółki posiadanych przez Fundusze wynosi 1.561.280 akcji, co stanowi 14,87% kapitału zakładowego Grupy Kęty SA i daje prawo do wykonywania 1.561.280 głosów na WZA Grupy Kęty, co stanowi 14,87% ogólnej liczby głosów na WZA Grupy Kęty SA.
Data sporządzenia raportu: 16-08-2002